האם כדאי למשוך את כספי הפנסיה ולהשקיע? אולי.

תוכן עניינים

היציבות שהבטיחו בעבר קרנות הפנסיה לציבור יראי השמיים מתערערת לאחרונה – ורבים מן התלמידים החכמים תוהים: האם כדאי להפנות את הכספים לאפיקים יציבים ובטוחים יותר?

דעת לנבון נקל היא, כי בכל הקשור להתנהלות הכספית, ישנם כמה דברים אשר ברור לכולם כי יש להקפיד עליהם ומהווים בחינת ייהרג ובל יעבור. כך למשל, ברור לכולנו כי רכישת נכס לילדינו עם כניסתם לברית הנישואין היא ערובה ליציבות ולחיים בראש שקט.

מובן לכל כי משכנתא היא מוצר אשר יש להתמקח עליו ולהיות על המשמר בכל עת על מנת להבטיח שאנו מקבלים תנאים טובים ולחסוך כך הון עתק. עם זאת, ישנו עיקרון נוסף כזה, אשר רובנו איננו מעזים לערער עליו ומקפידים עליו קלה כחמורה – בכספי הפנסיה לא נוגעים! אין ספק כי הוזהרת על כך על ידי בני משפחה או חברים וייתכן מאוד שאף לך יצא להזהיר אחרים אודות כך.

עם זאת, חשוב לדעת כי מה שהיווה בעבר עובדה גמורה, נעשה כיום למורכב בהרבה. על מנת לסייע לך לנהל את כספיך ואת עתיד משפחתך באופן הנבון והיציב ביותר, אלו כמה מהדברים שחשוב לדעת אודות הפנסיה שלך ובעיקר, אודות האפשרויות הנוספות העומדות לרשותך.

 

רבים בוחרים למשוך

אין כל ספק, פנסיה היא כלי חשוב ויציב להבטיח את עתידך ואת עתיד משפחתך. מעבר לעובדה כי היא מספקת קצבת קיום חיונית לאחר גיל הפרישה, היא משמשת כחבל הצלה חשוב במקרה של נכות או פטירה חו”ח ומאפשרת למשפחה להמשיך להתקיים בכבוד. במידה וסכום ההפרשות יהיה נאה, מצפה לנו קרקע יציבה בעתיד לבוא. עם זאת, ישנן כמה מגמות אשר עשויות להעמיד יציבות זו בסיכון וגורמים מובילים בתחום הפיננסים כבר מזהירים כי מעמדה של הפנסיה מתערער.

מגמות רבות בשוק הפנסיה, מעלייה בגיל הכניסה לשוק העבודה, העלייה המשמעותית בתוחלת החיים הנוגסת בקצבאות הפנסיה והמגמות הרבות שחלו בשוק העבודה ובשוק הפיננסים גם יחד בשנים האחרונות, הביאו לכך שהעתיד לקראת גיל הפרישה כבר אינו מזהיר כפי שהיה בעבר ולכן רבים בחרו לעשות מעשה ולמשוך את כספי הפנסיה על מנת לייעד אותם לאפיקים רווחיים ובטוחים יותר.

 

רבים משקיעים בנדל”ן

ככל שמדובר בהשקעות בניירות ערך, אנו מסתכנים באיבוד כספי הקיום שלנו אשר חסכנו רוב חיינו. תנודות שוק ההון מעמידות אותנו בסיכון ניכר. עם זאת, השקעה בנדל”ן היא בטוחה בהרבה. כאשר ברשותך בית, יש בידיך נכס מוחשי אשר תמיד ניתן לעשות בו שינוי. בין אם נבחר להשכיר אותו וליהנות מהכנסה יציבה ובין שנעשה בו שימוש למגורים, מדובר בהשקעה שערכה מובטח לנו.

גם כעת, כאשר מחירי הדירות הם מהגבוהים אי פעם, ניתן להפיק תשואה יפה מאוד מהשכרת הנכס שלך ולהפיק רווחים משמעותיים המתעלים בהרבה על החיסכון הפנסיוני שלך. מהבחינה הזו, סביר מאוד להניח שמשיכת כספי הפנסיה לטובת השקעת נדל”ן תוציא הפסדך בשכרך.

 

השקעה בקרקע חקלאית

השקעה בנדל”ן, אמנם, אינה טומנת בחובה רק היבטים חיוביים. על מנת לשמר את ההשקעה שלך נדרשת השקעה רבה והנכס דורש תחזוקה מתמדת. על מנת שכל מאמציך ישתלמו, חשוב למצוא נכס המבטיח לך תשואה משמעותית ורווחים יפים בעתיד.

אחת מהדרכים הנבונות לעשות זאת, היא להשקיע בקרקע חקלאית המועמדת להפשרה. אם ידוע לך על קרקע חקלאית אשר הרשויות המקומיות מתכננות לערוך עבורן שינוי בתב”ע ולהפשירן למגורים, יהיה באפשרותך לרכוש קרקע במחיר זול מאוד וכאשר תופשר למגורים, להפיק ממנה סכומים עצומים ששום השקעה אחרת לא תוכל לה.

הכנסה פנסיונית

מתי נכון למשוך?

חשוב לציין, לא כל השקעה מבטיחה היא סיבה מספקת למשוך את כספי הפנסיה. על אף כל הנאמר, מדובר עדיין באפיק חיסכון חשוב ומשמעותי אשר מספק קיום בסיסי. הדרך הנבונה ביותר לקבל התחלה היא לבחון, ראשית כול, את מצב הפנסיה שלך כרגע ולנסות ליצור תחזית עתידית.

לרוב הקרנות הפנסיוניות ישנו שירות מחשבון פנסיה באתר הבית שלהן. באמצעותו ניתן לבחון על פי הנתונים בשטח מה יהיה סכום החיסכון לקראת גיל הפרישה ומה יהיה סכום הקצבה. אם על פי מחשבון הפנסיה ממתינה לך קצבה נאה, אין כל ספק שהדילמה שלך גדלה. עם זאת, ייתכן מאוד שבחלוף השנים עקב  אתגרים רבים, נפגם רצף ההפקדות שלך. בכל מקרה שבו נראה כי סכום הקצבה המחכה לך עם גיל הפרישה לא יספיק לצרכיך, ייתכן שכדאי לחפש אפיקים אחרים ומשתלמים יותר, המבטיחים תשואה משמעותית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שווה לקרא גם:
לדאוג לעתיד טוב יותר
מי מאיתנו לא מעוניין לדאוג לעתיד טוב יותר עבורו ועבור משפחתו? ובכן, נראה שאנשים מבינים יותר ויותר את המשמעות של המושג “כסף שעובד בשבילנו”
כך תראה העיר
בשנים האחרונות נראה כי יותר ויותר אנשים מעוניינים לרכוש קרקעות חקלאיות למטרות השקעה בנדל”ן. זאת, על ידי שינוי הייעוד של הקרקע להפשרה ובניית פרויקטים אטרקטיביים למגורים עבור הציבור. דוגמה לכך, הוא פרויקט דורות עילית של חברת “אפיקים רוזנטלר”, המהווה פתרון מצוין עבור אנשי המגזר החרדי המעוניינים לרכוש דירת מגורים בעלות כלכלית משתלמת ביותר.

פניה לנציג בפרויקט דורות עילית: