השקעה בקרקע חקלאית למי זה מתאים?

הרבה אנשים שומעים על לא מעט אפיקי השקעה מומלצים ומתלבטים בין סוגי ההשקעות.
אם יצא לך לשאול את עצמך האם השקעה בקרקע חלקאית מתאימה לך, זה בהחלט תלוי בכמה גורמים. כדי להבין האם כדאי לך להשקיע בקרקע חקלאית והאם השקעה כזו כן מתאימה לך, מומלץ קודם לכן לקחת בחשבון את אפיקי ההשקעה הנוספים שאפשר לממש.
במאמר זה נעשה לך טיפה סדר בבלאגן, נסביר על כל אפיק ולמי באמת כדאי להשקיע ברכישת קרקע חקלאית.

מהם אפיקי ההשקעות שיש בעולם הנדל"ן?

נכסים מניבים

נכסים מניבים

נכס מניב הוא נכס אשר מכניס לכם הכנסה פסיבית מדי חודש, לצורך העניין דמי שכירות.
כשמדובר בנכסים מניבים ישנם שתי אופציות, נכסים מניבים למגורים או נכסים מניבים מסחריים.

מגורים
השקעה זו בטוחה יותר מהשקעה בנכס מניב מסחרי, אך היא גם פחות משתלמת מבחינת גובה התשואה שניתן לקבל.

מסחרי
השקעה זו בעלת סיכון גדול יותר, אך הרווחים הם בהתאם וניתן לייצר תשואה גבוהה ממנה.

94,000 ₪ ל-100 מ"ר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

השבחת נכסים

השבחת נכסים היא אופציה מאוד מעניינת וכדאית, ממש כמו המוכר במכולת, כל הסיפור הוא לקנות בזול ולמכור ביקר.
השקעה זו מתחלקת לשני סוגים, השבחה אקטיבית והשבחה פסיבית.

השבחה פסיבית

השבחה פסיבית היא השבחה שבה קנינו נכס ובגלל גורמים חיצוניים ובניות באזור שמגדילות את ערך הקרקעות הנכס מגדיל את שוויו.
השבחה אקטיבית
השבחה אקטיבית היא המהירה מבין השתיים והיא יותר בשליטתכם, כל שעליכם לעשות הוא לשפץ את הדירה שקניתם ואם ניתן להרחיב אותה בבניה זה אפילו עוד יותר טוב.
כך תגדילו את ערך הדירה ותמכרו אותה במחיר יקר יותר.

קרקע חקלאית

קרקע חקלאית

מבין כל ההשקעות, בהשקעה זו תוכלו לעשות את התשואה הגדולה ביותר מסיבה אחת פשוטה, אתם גוזרים את רוב הקופה בגלל שאתם הראשונים בתהליך.
השקעה זו בעלת סיכון גבוה יותר, אך ניתן להרוויח המון כסף ולשנות סטטוס כלכלי עם החלטה חכמה.

קרקע מופשרת
יש אנשים שקונים קרקע שכבר עברה הפשרה, אך כמובן שזה פחות משתלם מבחינת תשואה מלקנות קרקע חקלאית ולהפשיר אותה, אך כשקונים קרקע מופשרת יש פחות סיכון.

נדל"ן בחו"ל
נדל"ן בחו"ל הוא אמנם יותר זול אך ישנם יותר סיכונים, במיוחד כשאתם גרים בארץ ישראל ואתם לא מודעים לשינויים בעולם הנדל"ן הזר.

אז האם השקעה בקרקע חקלאית מתאימה לי?

האם מתאים לי להשקיע בקרקע חקלאית

ברמת העיקרון, אחד ההשקעות היותר אטרקטיביות מבחינת מחיר היא השקעה בקרקע חקלאית, רצוי שתבדקו מהם הסכנות ברכישת קרקע חקלאית ותוודאו שהעסקה שאתם מעוניינים לבצע כשרה.
אם יש לכם כסף שהצלחתם לחסוך, (לא מדובר בסכומים גבוהים יחסית) אז תוכלו להשקיע או בקרקע חקלאית או בנכס בחו"ל, לעומת מדינות אחרות במדינה שלנו יש עלייה קבועה בשוק הנדל"ן כך שמאוד כדאי דווקא להשקיע בארץ מבחינת סיכון.
השקעה במדינת ישראל עולה לא מעט כסף ואם אתם מוגבלים בתקציב מומלץ להשקיע בקרקע חקלאית, במידה ותמכרו את הקרקע ברגע שהיא תפשיר תוכלו לייצר תשואה יפה מאוד.
אם תרצו ללכת על כל הקופה חכו להיתרי בנייה ותבנו בית\ דירה.
כמובן שיוספו לכם הוצאות בניה והוצאות נוספות כגון מיסוי ושכרי טרחה, אך ההשקעה הזו תכניס לכם המון כסף, גם במידה ואתם אנשים ממעמד סוציואקונומי גבוהה ואתם מחפשים היכן להשקיע תמיד תוכלו להיכנס לאחד מהפרויקטים היותר מוצלחים ולהרוויח המון כסף.
במידה ואתם אנשים עם סבלנות, כאלו שמעדיפים לזרוע היום ולקצור בעוד כמה שנים אז השקעה בקרקע חקלאית היא בדיוק בשבילכם, אם אין לכם סבלנות ואתם אנשים שרוצים הכל כאן ועכשיו אז מומלץ שדווקא תלכו על השבחת נכסים אקטיבית. רק קחו בחשבון שתזדקקו להרבה מאוד כסף, אתם צריכים לקנות דירה בסכום מסוים ולהוסיף שיפוץ ואולי גם בנייה, אך כנראה תצטרכו להוסיף גם מיסוי ועוד הרבה מאוד הוצאות נוספות.
במילים אחרות אם אין לכם סבלנות ויש לכם הרבה כסף השבחה אקטיבית היא האופציה הטובה ביותר בשבילכם, אם אתם אנשים עם סבלנות קרקע חקלאית היא השקעה מעולה עבורכם.

לסיכום.

לא משנה במה אתם תשקיעו חשוב שתעשו זאת בצורה חכמה, אם הצלחנו לעזור לכם להבין האם השקעה בקרקע חקלאית מתאימה לכם, אז עברתם את השלב הראשון ועכשיו מה שנותר לכם הוא לקרוא המון, להבין מה חשוב לעשות ומה חשוב לא לעשות, בנוסף תצטרכו לחקור היטב לפני שתקבלו החלטה.
שיהיה לכם בהצלחה.

[kkstarratings]

למידע נוסף, הרשמו כאן

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

100 מ"ר ב-94,000 ₪