איפה להשקיע את הכסף שלי השנה?

תוכן עניינים

השקעות הן סוגיה מורכבת ודינמית, קשה לחזות מה תהיינה התנודות בשוק ואיפה כדאי להשקיע את הכסף שלנו. העבר לימד אותנו כי דברים יכולים להשתנות במהרה ותמיד קיים סיכון מסוים כשמדובר בהשקעות גדולות בפרוייקטים חדשים. תחום אחד הוכיח את עצמו לאורך השנים כבטוח ורווחי יותר מהשאר וזהו תחום הנדל”ן. למה כדאי להשקיע בנדל”ן ומה הן האפשרויות? במאמר לפניך.

תנודות בשוק

כשמנתחים לאחור את שוק ההשקעות בארץ ובעולם בכלל ניתן לעמוד על מגמות חולפות ומשתנות ובעצם כמעט כל שנה הביאה איתה שינויים והפתעות עבור משקיעים. השוק הוא לרוב בלתי צפוי וקשה לחזות באופן וודאי האם השקעה תניב רווחים או תגרור הפסדים. עבור אלו המשקיעים בשוק ההון והמניות בבורסה מדובר בסיכון מחושב אותו הם בוחרים לקחת בהתאם ליכולותיהם הכלכליות וההבנה שלהם במשק. שוק ההשקעות בנדל”ן מנגד, הוכיח את עצמו כשוק די יציב ורווחי אפילו עבור משקיעים בסכומים קטנים.

השקעות בנדל"ן

השקעות בנדל”ן

השקעות בנדל”ן יכולות להיות מגוונות גם הן. ישנן השקעות בקרקעות חקלאיות, פרוייקטי נדל”ן בחו”ל או בארץ, נכסים להשכרה לטווח קצר או ארוך וכדומה. השקעות בנד”לן הפכו להיות מאוד מבוקשות ומשקיעים רבים בוחרים להשקיע בפרוייקטים שנמצאים בשלבי פיתוח ובכך מייצרים לעצמם אפיקי השקעה בתשואה גבוהה, על ידי השקעה לא גבוהה מאוד בשלבי פיתוח הנכס הם מבטיחים לעצמם תשואה משמעותית כשהפרוייקט המוגמר יהיה קיים. השקעות בנכסי נדל”ן מאפשרות עליית ערך מהירה יחסית של ההשקעה בכך שהנכס הופך בעל ערך רב ברגע שהוא זמין לציבור.

 

השקעות בפריפריה

בארץ, השקעה בפרוייקטים חדשים המוקמים בפריפריה מהווה השקעה מאוד רווחית ויציבה. לאורך השנים ראינו כיצד פרוייקטי נדל”ן בפריפריה הניבו תשואות משמעותיות למשקיעים כשהפרוייקט יצא לפועל. השקעה בשטחים חקלאיים שמוסבים לפרוייקטי מגורים או משרדים חדשים מהווים השקעה בעלת פוטנציאל רווח רב גם בשנת 2020.

 

איפה כדאי להשקיע את הכסף שלי?

מיקום – בחירה נכונה של השקעה מושפעת דרמטית מהמיקום בו הפרוייקט ממוקם. בשנים האחרונות אנחנו רואים כי פרוייקטים בדרום וצפון הארץ מהווים השקעה רווחית מאוד, השיפור בתחבורה הציבורית, הרצון של הציבור בדיור בר השגה והתפתחות כוללת של הארץ, מהווים כולם סיבות להשקיע בפרוייקטים חדשים המוקמים בפריפריה.

סוג הנכס – שיקול נוסף לבחירת השקעה נכונה היא סוג הנכס שכולל הפרוייקט, נדלן מסחרי לעומת נדל”ן למגורים. נדל”ן מסחרי מהווה בחירה בטוחה יותר מאחר ואינו דורש תחזוק או תפעול בשוטף ובעצם יכול להפוך לרווחי מאוד, מהר מאוד.

שלב הפיתוח –  כשחושבים על השקעה בנדל”ן חשוב לשים לב באיזה שלב נמצא הפרוייקט, ככל שהמשקיע נכנס לפרוייקט בשלב מוקדם כך המחיר שישלם על הנתח שלו יהיה נמוך יותר וכמובן רווחי יותר בעתיד.

דוגמא להשקעה פוטנציאלית הוא פרוייקט דורות עילית. הפרוייקט מוקם על קרקע חקלאית פרטית הנמצאת כרגע בשלבי הפשרה ותכנון. מתוכננת עיר חרדית חדשה התוקם במזרח גוש דן, כרבע שעה מצומת מורשה. הפרוייקט בתהליכי פיתוח ומוקם בתמיכת חברי כנסת. ישנם כמה אפיקי השקעה בפרוייקט בהתאם לרצון וליכולות כל משקיע. הפרוייקט מוקם על ידי חברה עתירת ניסיון בשוק ומתוכנן בצורה הטובה ביותר. עבור הקהילה החרדית, השקעה בפרוייקט שמוקם על קרקע חקלאית היא האפשרות הטובה, המהירה והזולה ביותר להגיע לבעלות דירה ולחיות חיי קהילה התואמים את הערכים, הנורמות והמנהגים של האוכלוסיה.

בעתיד, העיר “דורות עילית” תהווה עיר חרדית הרמונית וקהילתית שתשמור על הצביון החרדי ותהווה בית עבור אלפי משפחות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שווה לקרא גם:
מבנים של בתים
אפיקי השקעה מומלצים וידועים כוללים רכישת קרקע חקלאית, דירות, או אפילו קרקע מסחרית. אם החלטתם להשקיע בנדל”ן, חשוב שתבחרו אפיק השקעה מתאים לכם.
תשואה גבוהה
הפשרתן והפיכתן לזמינות לצרכי בנייה. קרקע חקלאית למכירה מהווה הזדמנות משתלמת להשגת תשואות גבוהות בהשקעה נמוכה.

פניה לנציג בפרויקט דורות עילית: