שאלות ותשובות

רגע לפני שמשקיעים

לפי חוקי מדינת ישראל, בקרקע חקלאית, המוגדרת כך בתוכנית מתאר ארצית, ניתן להשתמש לצרכים חקלאיים בלבד. כך, סעיף 7(ב) לחוק התכנון והבניה, תשכ”ה – 1965 קובע כי מטרה לא חקלאית היא “בניה או שימוש בקרקע שאינם דרושים במישרין לייצור חקלאי, לעיבוד חקלאי של האדמה או לגידול בעלי חיים”. בסעיף 1 לחוק ההתיישבות החקלאית (סייגים לשימוש בקרקע חקלאית ובמים), תשכ”ז – 1967 מוגדרת קרקע חקלאית כ”קרקע שנועדה לשמש לייצור תוצרת חקלאית, לגידול פרחים, למשתלה, לגידול בעלי חיים או להחזקתם או למרעה להם, או להחזקת ציוד חקלאי או מלאי חקלאי”. ישנה חשיבות רבה להקפיד על השימוש בקרקע חקלאית למטרות אלה בלבד, שכן כל שימוש אחר בה הוא בגדר עבירה פלילית.

כיום, רכישת קרקע חקלאית למכירה מהווה אפיק השקעה פופולרי ודרך מצוינת להרוויח סכומי כסף גבוהים בעתיד. זאת, באמצעות רכישת קרקע חקלאית במחירים זולים משמעותית ביחס למחירי השוק ושימוש בה לצרכי בנייה פרטית ו/או מסחרית לאחר שתופשר, בהתאם להיתרי הבנייה.

השקעה בקרקע חקלאית היא עסקה כדאית מאוד מבחינה כלכלית, לאור מחיר הקנייה הנמוך ביחס לשוק. שינוי הייעוד של הקרקע מצריך קבלת אישורים של רשויות התכנון בהן ועדת התכנון והבנייה (המקומית והמחוזית) ומופיע במפורש בתוכניות המתאר. תהליך ההפשרה הוא מורכב, ארוך ומאופיין בחוסר וודאות ולכן חשוב מאוד לבדוק בצורה יסודית שמדובר בקרקע פרטית, להבין באיזה שלב מצוי הליך ההפשרה, איזה תוכניות מתאר קיימות ועתידיות חלות על הקרקע הספציפית, האם ישנה תוכנית אב בתוקף.

את המידע ניתן לקבל אצל הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ובאתרי האינטרנט של גופי התכנון הרשמיים. לשם עריכת בירור מעמיק וניתוח מקצועי ומהימן של המידע, מומלץ לקבל סיוע מקצועי של שמאי מקרקעין שזהו תחום מומחיותו. בצורה זו, תוכלו להעריך בצורה מדויקת יותר את פוטנציאל ההשקעה בקרקע ואת טווח הזמנים למימוש הבנייה.

פרמטר חשוב שיש להביא בחשבון הוא זהות הגוף המוכר את הקרקע. ככלל, כאשר מדובר בחברה ותיקה, גדולה ומוכרת, ניתן להניח כי ההליך נעשה במקצועיות ובצורה תקינה, כאשר חשוב לבדוק כל מקרה לגופו. מומלץ להסתייע בשירות מקצועי של עורך דין ולערוך בדיקות מקיפות שנועדו לאמת את תקינות ההליך, על שם מי רשומה הקרקע, מי המוכר, האם הוא מיופה כוח, לוודא שלא רשומים על הקרקע עיקולים או שעבודים כלשהם וכדומה.

זהו פרויקט נדל”ן ייחודי, מבוקש ואטרקטיבי מאוד מבחינה כלכלית, במסגרתו נבנית עיר חרדית חדשה באזור גוש דן, הנקראת דורות עילית. הפרויקט מוקם על קרקע חקלאית פרטית המצויה בשלבי תכנון והפשרה ומבוצע באישור, עידוד, סיוע ותמיכה מלאים של הממשלה בישראל. על ניהול ושיווק פרויקט דורות עילית אחראית חברת הניהול הותיקה, המנוסה והמקצועית “אפיקים רוזנטלר”, המתמחה בהפשרת קרקעות חקלאיות שמיועדות למכירה בכל רחבי הארץ ומעניקה ליווי וסיוע צמוד לכל אורך שלבי הפרויקט.

אין ספק, כי מדובר בהזדמנות חד פעמית, נבונה ורווחית ביותר, עבור אנשים מהמגזר החרדי, לרכוש קרקעות חקלאיות במחיר נמוך של 110,000 ₪ ל-100 מ”ר למטרות מגורים או השקעה ולקבל תשואה גבוהה. דורות עילית תוקם במיקום אסטרטגי , על גבי רכש הרים בחלקו המזרחי של גוש דן, רק 15 דקות נסיעה ממרכז הארץ (צומת מורשה) קרוב לערים חרדיות מוכרות כגון בני ברק, אלעד ופתח תקווה. ליד דורות עילית עתיד לקום פרויקט גדול שיספק לתושבי העיר אופציות טובות של תעסוקה.

בפרויקט יש אפשרויות רבות להשקעה ומגורים, בהשקעה כספית נמוכה ובטוחה באחוזי תשואה גבוהים וכדאיים. פרויקט דורות עילית הינו ייחודי מסוגו ומציע שלל יתרונות לרוכשי הקרקעות, ביניהם בניית דירת מגורים מהר ובמחיר זול, בעיר מרכזית ואיכותית השומרת על אופי חרדי, קהילתי ומשפחתי.

בשוק הנדל”ן של היום, 100,000 ₪ נחשב סכום נמוך לרכישת דירת מגורים או נכס למטרות השקעה. אולם, בפרויקט דורות עילית, תוכלו לנצל את 100,000 השקלים שברשותכם בצורה החכמה והרווחית ביותר. בפרויקט נמכרים שטחים חקלאיים בבעלות פרטית באזור גוש דן, החל מ- 110,000 ₪ ל-100 מ”ר, כך שתוכלו לבנות את הבית עליו תמיד חלמתם ולסדר לכם מקור השקעה רווחי ומשתלם. לאור המחירים הנמוכים של הקרקעות החקלאיות בדורות עילית, פוטנציאל התשואה לאחר ההפשרה הוא גדול והסיכון הוא מינימלי. בנוסף, בפרויקט יש מבחר גדול של אפשרויות השקעה, כך שכל מי שברשותו סכום מוגבל של 100,000 ₪ יכול ליהנות מההזדמנות הנדירה לרכוש נכס נדל”ן למגורים או השקעה במיקום מרכזי, פסטורלי ואיכותי.

השקעה בנכס מניב היא רכישת נכס נדל”ן, שמניב הכנסה שוטפת וקבועה מדמי השכירות. ישנן מגוון אופציות של נכסים מניבים טובים, ביניהם דירת מגורים או בניין דירות להשכרה, חנות, משרד או מחסן להשכרה וכן רכישה של קרקע פרטית להפשרה המיועדת לבניית נכס מניב.

שאלות ותשובות על השקעות