השקעה בנדל”ן יכולה להיות גם השקעה קטנה?

תוכן עניינים

כמה כסף צריך על מנת לבצע השקעות נדלן בארץ? כיצד בוחרים השקעות נדלן קטנות – ומהם היתרונות שלהן? איך להשקיע בנדלן לטווח ארוך בחכמה? שאלות אלו ואחרות טורדות את מוחותיהם של המשקיעים בתחום ללא הרף. הבה ננסה לעשות סדר בסוגיות המרכזיות.

המטרה העיקרית של השקעה היא לייצר תשואה כמה שיותר גבוהה, בכמה שפחות סיכון. כתוצאה מכך, עד לפני מספר שנים העדיפו בעלי הון מצטבר להשקיע אותו בתכניות החיסכון של הבנקים. אבל מאז הרבה דברים השתנו והריבית ירדה בצורה דרמטית, כך שהאפשרות האטרקטיבית ביותר חזרה להיות השקעה בנדל”ן.

מצד אחד, השקעות נדלן מעניקות ביטחון שמבוסס על רישום. בניגוד להשקעות אחרות, כאן קונים נכס שבו אפשר לעבור לגור גם בנסיבות לא צפויות, כי הוא רשום על שם המשקיע. מנגד, השקעה בנדלן מייצרת תשואה כי הביקוש למגורים גדול משמעותית מההיצע. היות שלא מדובר על פער שצפוי להיסגר בקרוב, כל שנותר הוא לנצל את היתרונות של השקעות בנדלן.

מהם היתרונות של השקעות נדל”ן?

נדלן להשקעה מגלם בתוכו כמה יתרונות משמעותיים. בראש ובראשונה, זו ממש לא חייבת להיות השקעה גבוהה. המשמעות היא שניתן לבצע גם השקעות קטנות בנדל”ן ולפזר את הסיכונים על כמה שיותר מקורות מימון. במקביל, השקעות קטנות מייצרות תשואה סולידית אך יציבה, בטוחה ובעלת אופק צמיחה וגדילה.

שנית, השקעות קטנות בנדלן מתאימות גם לטווח קצר וגם לטווח ארוך. אם מחפשים תשואה בטווח קצר, מתמקדים בקרקעות שמיועדות להפשרה ובאזורים שבהם יש ביקוש מוכח לקניית דירות. בטווח הארוך, ניתן לרכוש דירה ולהשכיר אותה באופן שיממן את הלוואת המשכנתא וייצר עוד מקור הכנסה עבור משק הבית.

איפה להשקיע כסף – ואיך מחליטים?

פרופיל השקעות בנדלן בונים בהתאמה אישית. ההתאמה האישית מביאה בחשבון את המשאבים של הלקוח, את הגיל ואת המצב הסוציו-דמוגרפי שלו. כמו כן, התאמה אישית חשובה כי היא מאפשרת להתאים את אופי וסוג ההשקעה למשך הזמן שעומד לרשות הלקוח או לטווח שהוא מגדיר עבור התשואה: החל בזוגות צעירים, דרך הורים לילדים ועד פנסיונרים.

מלבד מאפיינים אישיים, כדאי להחליט איפה כדאי להשקיע כסף גם לפי רמת ההכנסה וסוג העיסוק. עצמאיים, בעלי עסקים ושכירים למשל מעדיפים להשקיע בנדל”ן, כי הם מזהים את הפוטנציאל ומשום שהם רואים את עליות המחירים בכל רחבי הארץ. במובן מסוים, השקעה טובה צריכה לייצר גם תחושה טובה ולא רק להתבטא בחישובים ובמספרים.

  • נדלן להשקעה מגלם בתוכו כמה יתרונות משמעותיים זו ממש לא חייבת להיות השקעה גבוהה.
  • כדאי להחליט איפה כדאי להשקיע כסף לפי רמת ההכנסה וסוג העיסוק.
  • נדל”ן מבטיח השקעה בנכס פיזי ולא בניירות ערך היפותטיים.
  • תזמון חשוב כמו המיקום כי הוא קובע עד כמה יהיה קל לממש כראוי את השקעה.
  • הסוד הוא למצוא קרקע באזור המיועד לפיתוח.

במה כדאי להשקיע כדי ליהנות ממינימום סיכון?

אי אפשר לענות על השאלה איפה להשקיע כסף בלי לבדוק את רמת הסיכון. בהקשר הזה, כלל המפתח שתקף לכל סוגי

ההשקעות ולכל אורך ההיסטוריה הוא שככל שהסיכון גדול יותר – כך אמורה גם התשואה לזנק. מצד שני, השוק לא תמיד פועל לפי הנחות מוצא של כלכלנים ויש דרכים להשיג איזון ותשואה גבוהה גם בלי להסתכן לשווא.

התשובה הקלאסית לשאלה איך להשקיע כסף היא להתמקד בנדל”ן. כאן בודקים לא רק היכן להשקיע את הכסף על מנת להשיג תשואה גבוהה, אלא גם מה ימנע את הסיכון מאנשים שאין להם הון מיותר להשקעות השקעות נדלן קטנות ספקולטיביות. הודות לכך שבבחינה ארוכת טווח, נדל”ן מבטיח השקעה בנכס פיזי ולא בניירות ערך היפותטיים, הוא מקטין במובן מסוים את הסיכון בלי שזה יבוא על חשבון התשואה.

השקעה בנדל”ן? במה כדאי להשקיע כסף היום?

במאה ה-21 אפילו לא צריך להתאמץ על מנת לדעת איך להשקיע נכון את הכסף – ובאילו אפיקים. השקעה בנדל”ן בארץ מוכיחה את עצמה בטווח הקצר והארוך, היא מתאימה לבעלי הון עצמי נמוך בדיוק כמו לבעלי הון עצמי גבוה ובעזרתה אפשר להתאים את פרופיל ההשקעה לצרכים של כל אחד בנפרד.

כמובן שיש השקעות שמתאימות רק לבעלי הון – כמו קבוצות רכישה, פרויקטים מורכבים, רכישת מבנה מסחרי או שטחי אדמה עצומים – אבל זה פחות רלוונטי למשקיעים שרוצים ללכת על בטוח. כאן, הדגש הוא על כך שההשקעה בנדל”ן לא חייבת להיות יקרה כדי שהיא אכן תתאים למשקיע – ושיש דברים שאפשר לעשות על מנת להקטין עוד יותר את הסיכון.

השקעה נבונה בנדל”ן – כללי מפתח

הדרך למצוא השקעה בנדל”ן היא להתחיל מהשוואת אפשרויות על בסיס המיקום. בתחום הנדל”ן המיקום הוא המלך, אז אין פלא שיש לו השפעה על המחיר. אבל מחד גיסא, מיקום נחשק ידרוש השקעה כספית גבוהה וגם סיכון בהתאם. מאידך גיסא, מיקום שבו הביקוש קיים אך עדיין לא גדול מדי מאפשר להשיג נכס במחיר סביר ואפילו נמוך.

המיקום עוזר למצוא השקעה לא יקרה בנדל”ן ולהמשיך ליהנות מהיתרונות שלו. על בסיס המיקום ניתן לנסות לחשב את התשואה, את הביקוש ואת קהל היעד. יתרה מזאת, השוואה בין חלופות ההשקעה בנדל”ן לפי מיקום משפיעה לרוב באופן גורף גם על שאר הפרמטרים.

מתי הכי נכון להשקיע בנדל”ן?

פרמטר אחר שאליו מתייחסים על מנת להפיק את מלוא הפוטנציאל של השקעה בנדל”ן הוא התזמון. בפועל, המטרה היא לבצע את ההשקעה הנכונה ברגע הנכון כדי להקפיץ את מחיר הנכס ואת התמורה או התשואה עבורו. במובן מסוים, התזמון חשוב כמו המיקום כי הוא קובע עד כמה יהיה קל לממש כראוי את הצעד של השקעה נבונה.

תזמון נכון של השקעה בנדל”ן מתרחש כאשר יש פרויקט שקורם עור וגידים, אבל לפני שכל יחידות הדיור נמכרו. זה השלב שבו אפשר להרוויח כסף אפילו מהפשרת הקרקע או מקבלת היתר בנייה, עוד לפני שמחפשים למי למכור או להשכיר את הנכסים. לכן את התזמון בודקים היטב ומוודאים שלוח הזמנים עולה בקנה אחד עם מטרת ההשקעה.

תכנון עם המבט קדימה

ניצול נכון של הזדמנויות עבור השקעה בנדל”ן בא לידי ביטוי בעיקר בקרקעות שמיועדות לפיתוח. עם זאת, גם בין סוגים שונים של קרקעות חקלאיות שמתוכננות להיות מופשרות יש הבדלים מסוימים. הסוד הוא למצוא קרקע באזור המיועד לפיתוח, אך לבדוק האם ישנו תכנון עתידי של הרשויות ועד כמה נבחרי הציבור מעורבים בו.

מעורבות של נבחרי ציבור וחברי כנסת מעידה על סיכוי גבוה וכמעט ודאי לכך שהקרקע הקיימת אכן תפותח. כאשר התכנון הוא עם המבט קדימה אבל על בסיס נתונים שמגיעים מהשטח, התוצאה היא אפשרות לנצל בשתי ידיים את ההזדמנות הקיימת על הפרק.

השאירו עכשיו פרטים

ונחזור אליכם עם כל הפרטים להשקעה נכונה!

מקרה מבחן: דורות עילית היא הזדמנות מעולה למשקיעים גדולים וקטנים כאחד

דורות עילית היא העיר החרדית החדשה במזרח גוש דן והמקום הבא שאליו כדאי לך להעביר את ההשקעה שלך. אם צברת סכום כסף מסוים אבל ברור לך שבבנק הוא רק יישחק, עומדת לפניך הזדמנות חד פעמית להצטרף לרשימת המשקיעים המרוצים.

מיקום על רכס הרים ראשון בשומרון ובמרחק של 15 דקות נסיעה מצומת מורשה יהפוך אותך לבעל נכס בפריים לוקיישן. כמו כן, למשקיעים בדורות עילית מגוון מסלולים להתאמה אישית ולמינימום סיכון. אם מוסיפים לתמהיל ההשקעות גם את הניסיון והאמינות של חברת “אפיקים רוזנטלר”, מקבלים מתכון להצלחה.

בניגוד לקרקעות אחרות, כאן הקרקע בבעלות פרטית ויש תמיכה מובהקת של חברי כנסת בחיזוק וקידום של ההתיישבות והפרויקט. כמו כן, מחיר ההשקעה עומד כרגע על 850 אלף ש”ח בלבד ל-500 מ”ר ולכן גם פוטנציאל התשואה בהתאם.

מה לגבי נדל”ן בארץ לעומת נדל”ן בחו”ל?

נכסי נדל”ן מתאפיינים פחות או יותר באותן תכונות בכל מקום בעולם. מצד שני, אי אפשר להתעלם מההבדלים בין רמת החוזק של המדינות או בין פערי המחירים.

המצב כיום למשל הוא שחלק גדול מהציבור מתלבט האם לבצע השקעה בנדל”ן בארץ או בארצות הברית, כאשר יש אפילו עוד מדינות שקורצות למשקיעים. אבל אם נכנסים לעובי הקורה, מגלים שהמצב מעבר לים עלות להוות סיכון עבור המשקיע המקומי.

שיקולים לפני השקעות נדל”ן בחו”ל

השקעה בנדל”ן בחו”ל היא קודם כל יקרה יותר מכל השקעה דומה בארץ. בשביל לבצע השקעה כזו, צריך לשכור את שירותיה של חברת ניהול ולשלם לאדם שנמצא קרוב לנכס ויכול לתחזק אותו, לפרסם אותו ולהשכיר אותו. כל דבר כזה עולה כסף, בעוד בישראל הוא מבוצע על ידי מי שממילא גר כאן.

בטווח הארוך, עלויות הניהול של נכס נדל”ן מעבר לים עלולות אפילו ליצור חור בתזרים המזומנים. לעומת זאת, בארץ אין צורך להחזיק חברות ניהול – וגם המחויבות למתווכים יורדת פלאים. למעשה, בכלל לא צריך מתווכים אם רוצים להשכיר או למכור נכס בפריים לוקיישן כמו דורות עילית.

מה המחיר הישיר של ההשקעה?

אפילו מבחינת מונחים אבסולוטיים של עלות-תועלת, להשקעה בנדל”ן בארץ יש יתרונות שאין להשקעות בנדלן בחו”ל. הסיבה לכך היא שהשקעה בארצות הברית לדוגמא עולה הרבה כסף, בעוד בארץ היא זולה בזכות העלויות הנלוות שלא קיימות והעלויות הישירות שהן פשוט נמוכות יותר.

כמו כן, קשה לשלוט בעסקה כאשר מבצעים אותה בשלט רחוק וזה עלול לגרום עוגמת נפש והפסדים כספיים. נוסף על כך, יש לזכור שבארצות הברית ובמדינות אירופה קיימים חוקי מיסוי שונים, שצריך לשלם למישהו שמכיר אותם ושרישום הבעלות עלול להיות כרוך בחובה להתייצב במשרדי הרישוי המקומיים.

התשואה פוגשת את תחושת הבטן

מובן שהשקעה בנדל”ן צריכה להיות מבוססת על שיקולים קרים ועל בדיקת תשואה. היתרון הוא שהשורה התחתונה תומכת בתחושת הבטן, כי השקעות נדלן מוצלחות הן אלו שמבוצעות לטווח ארוך ואלו שבהן התחשיב הוא מדויק.

בסופו של דבר, חלופות השקעה בוחרים רק לאחר הכנת שיעורי בית ואיסוף מידע. אם הגעת עד לכאן, סביר להניח שכבר הבנת מה נכון עבורך ואיזו השקעה תייצר בשביל המשפחה שלך את הכי הרבה תשואה וביטחון. כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה.

והחדשות הטובות? ההשקעה הבאה שלך זמינה מתמיד

החדשות הטובות הן שיש פרויקטים של נדל”ן שכבר מלכתחילה מרכזים אצלם את כל היתרונות ואת כללי המפתח של השקעה נבונה. בפרויקט דורות עילית לדוגמא, המחיר נגיש והמיקום, התזמון והתכנון מעניקים את התנאים להשקעה מוצלחת.

כאן המקום לציין שהמחיר להשקעה למשקיעים בפרויקט דורות עילית הוא 850 אלף ש”ח ל-500 מ”ר. כבר הנתון הזה מוכיח עד כמה הפרויקט אטרקטיבי ועד כמה הסיכון נמוך, זאת אף על פי שהמיקום שלו צופה ישירות על גוש דן ונמצא במרחק נסיעה קצר ממוקדי התעסוקה, המסחר והפנאי.

דורות עילית היא ההשקעה החמה והחכמה של 2023

נקודת הזמן הנוכחית שומרת על המחירים נוחים ועדיין מאפשרת לאנשים פרטיים להצטרף להשקעה לטווח ארוך. אז בגלל שכבר לפני שנים החליטה ממשלת ישראל להקים יישוב משגשג על השטח ומשום שהמועצה האזורית מייעדת אותו להקמת עיר חרדית – כל שנותר הוא להפיק תשואה מהביקוש למגורים.

הלכה למעשה, פרויקט דורות עילית הוא חלק מהתכנית לפתח את מזרח גוש דן. עם קרבה לערים מרכזיות ומרכזי תעסוקה או מוסדות לימוד, כל שנותר הוא להצטרף להשקעה לפני שיהיה מאוחר מדי.

השארת פרטים באתר תאפשר לנציגינו לענות לך על שאלות נוספות בנוגע לפרויקט בדורות עילית. אם ברצונך להצטרף מוקדם להצלחה וליהנות מכל היתרונות של השקעה בנדל”ן בארץ ישראל – נשמח לעמוד לרשותך עם כל המידע שיעזור לך לבחון את כלל האספקטים של ההשקעה בעיניים פקוחות.

השאירו עכשיו פרטים

ונחזור אליכם עם כל הפרטים להשקעה נכונה!

Azriel
Azriel
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שווה לקרא גם:
מהו גובה היטל השבחה בקרקע חקלאית וכיצד ניתן לשלם פחות
נתעמק באחת הסוגיות אשר יכולות להשפיע באופן משמעותי על התשואה אשר אדם מקבל כאשר הוא מבצע השקעה בנדלן וזהו מס השבחה אשר נדרש ממשקיעי נדל”ן לשלם
ראיון עם הבולדוזר- הרב משה מונטג
הם צריכים לפעול בכמה וכמה אפיקים, כל שנה מתווספות עוד אלפי משפחות חרדיות שצריכות דיור ולכן צריך ללכת על אפיקים של עיבוי ערים קיימות, הקמת ערים חדשות ופישוט והקלה במערכת קניית הדירות ברמה הפיננסית.במחסור המיידי צריך לשווק ולהוריד חסמים, אך לטווח הארוך צריך לפעול על פי שלושת האפיקים שציינתי.

פניה לנציג בפרויקט דורות עילית:

לוגו דורות עילית לדסקטופ

הצטרפו עכשיו

להצלחה

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם