מהם נכסים מניבים וכיצד להשקיע?

בשוק הנדל"ן ישנם לא מעט אופציות להשקעה ובדרך כלל, אפיקי השקעה נועדו למטרה כזו או אחרת.
את הרווחים והתשואות אפשר לאמוד בדרכים שונות, וכך ניתן להבין איזו מן השקעה אנו עושים.
המטרה הנפוצה ביותר היא השקעה למטרת נכס מניב.

מה זה נכס מניב?

רוב הסיכויים שכבר יצא לכם להיתקל במודעה של נכסים מניבים להשקעה או נכסים מניבים למכירה, כך או כך לא כל אחד יודע מה זה בדיוק אומר ואיך זה בא לידי ביטוי.
נכס מניב, הוא נכס כלשהו שאנו מרוויחים ממנו סכום כסף מסוים באופן חודשי.
לצורך העניין, נניח וקניתי בית בתל-אביב במחיר של-2 מיליון שקל, לאחר מכן, חילקתי אותו ל-5 בתים והשכרתי אותם לסטודנטים במחיר מופקע ללא תנאי מחיה סבירים.
היות והנכס מניב לי הכנסה פסיבית כל חודש באופן כמעט קבוע, לנכס שלי אפשר לתייג את המושג נכס מניב.
אני מניח שכרגע אתם מגרדים את הראש וחושבים שאני לא רציני, לפרוטוקול, אני מאוד רציני.
את השיטה כנראה אתם מכירים, יש מקומות שמחירי השכירות הם בשמיים ויש מקומות שפחות.
כך או כך, ברגע שיש לכם רווח שעולה על המשכנתא שלקחתם, אתם יכולים להיות רגועים ולחייך מאוזן לאוזן מהסיבה שיש לכם נכס מניב, השאלה היא כמה הוא מניב.

אילו סוגים של נכסים מניבים יש?

ברמת העיקרון, אפשר להתייחס לכל נכס שניתן להשכיר אותו, כנכס מניב אם הולכים בדיוק לפי ההגדרה.
במידה ויש לכם מחסן, חניון, מרכז מסחרי, משרד, בית או כל דבר שיכול להכניס לכם הכנסה פסיבית מדי חודש? ברכותי, יש לכם נכס מניב.
אנו לא נדבר כאן על ציוד הגברה, כלוב אריות שאפשר להשכיר לקרקס או דברים בסגנון הזה, אך אנו כן נדבר על הנכסים המניבים העיקריים שיש בהם עניין.
כשמחפשים נכסים מניבים למכירה או נכסים מניבים להשקעה אתם תראו שיש שתי סוגים של נכסים, האחד הוא נכס למגורים והשני הוא נכס מסחרי, מה ההבדל ביניהם?

נכס למגורים.

במידה ורכשתם דירה והיא עלתה לכם סכום יקר יחסית, ייקח לכם לא מעט זמן להחזיר את ההשקעה ולכן שיעור התשואה יהיה נמוך וכך גם רמת הסיכון שלכם.
במידה ורכשתם דירה במחיר זול יותר, ייקח לכם פחות זמן להחזיר את ההשקעה ולכן שיעור התשואה יהיה גבוה יותר ובהתאם גם רמת הסיכון.
בסופו של דבר מדובר בהחלט בביקוש (ככל שיהיה יותר ביקוש כך הסיכון יפחת) ולרוב הוא מגיע עם מיקום טוב.

נכס מסחרי

בדיוק כמו בדירות, גם כאן המערכת עובדת על אותה השיטה, אך כאן יש פוטנציאל רחב יותר עם תשואה גדולה יותר, כאשר ההתמקדות היא יותר במה הנכס יכול להניב לי כהכנסה פסיבית מאשר ראיה עתידית על הנכס עצמו.

איך להשקיע בנכס מניב?

אחרי שלמדנו מהו נכס מניב וכולנו יועצי השקעות מהשורה הראשונה עד לרמה שטראמפ מגיע להתייעצות איתנו. כדאי שנלמד איך להשקיע, ממה צריך להיזהר ואת מה צריך לשמר…
כשאתם ניגשים לתוך עולם ההשקעות בנדל"ן, אתם לא נכנסים לנרניה, ושום דבר לא ורוד.
מדובר על עולם בו אתם אמורים ואפילו חייבים, לעשות שיעורי בית ולחפור לעומק היכן אתם עלולים לשלם הוצאות נוספות והיכן אתם תשלמו פחות.

דירות למגורים

כשאתם ניגשים לתוך עולם ההשקעות בנדל"ן, אתם לא נכנסים לנרניה, ושום דבר לא ורוד.
מדובר על עולם בו אתם אמורים ואפילו חייבים, לעשות שיעורי בית ולחפור לעומק היכן אתם עלולים לשלם הוצאות נוספות והיכן אתם תשלמו פחות.
מדובר בנכס שבמצב טוב יכול להניב לכם 4-5% ובמצב סביר 3% תשואה.
תמיד ניתן לחפש מציאות ביד 2 ולקנות דירות ישנות עם תכנון עתידי לתמ"א 38 ברגע שתמצאו מציאה תוכלו להגיע לתשואה גבוהה יותר מהרגיל.

מבחינתי, אין יותר גרוע מבירוקרטיה ופקקי תנועה ובשניהם אנו מצטיינים במדינתנו הקטנה.
היכונו למסע ארוך מתיש ולחישובים מדויקים, כי אם וכאשר תעשו את הצעד הזה, אתם חייבים לראות שזה כדאי לכם וחשוב מאוד לקחת בחשבון כל פרמטר במשוואה הזו, במידה ולא תחשבו נכון אתם תפסידו כסף ואפילו לא תבינו למה.
כל התהליך, מלווה בהרבה מאוד הוצאות כספיות וגם אם תקנו בית זה עדיין לא אומר שכל העניין הוא רווחי עבורכם, בין היתר יש גם שכ"ט לעורך דין, מס רכישה והוצאות נוספות שאתם אמורים לחשב לעומת ההכנסות העתידיות, מה שאומר שבנוסף, מס הכנסה עלול גם הוא לקחת חתיכה מהעוגה.
דירות למגורים הם נכסים מניבים מעולים למי שיודע איך להשקיע.

נדל"ן מסחרי

בשונה מרכישת דירה, התהליך כאן הוא ארוך יותר, מסובך יותר וכאן מס הכנסה בוודאות מגיע לקחת את חלקו.
הסיכון כמובן גדול יותר אך הרווחים בהתאם, אפשר להגיע גם לאחוזי תשואה של כ 10%, אך מהסיבה שיש הצפה של נדל"ן מסחרי באזורי ביקוש, יכולות להיות גם ירידת מחירים.

כל תחום הנדל"ן המסחרי עלול להיות די בעייתי, במידה ולא עושים החלטה חכמה כמובן, גם במידה ועשיתם החלטה חכמה עדיין מדובר על אחריות עתידית גדולה, יותר מאדם אשר מחזיק בדירה.
המשכירים מחויבים לפתוח עוסק מורשה ולתת חשבוניות לשוכרים.
בשל גודל התחרות וההצפה, ישנו סיכון של השוכרים להחזיק בנכס ריק, ללא הכנסה לתקופה מסוימת.
לבעיה הזו יש השלכות, ולהשלכות קוראים "ארנונה", נכס מסחרי מחויב בארנונה גבוהה יותר מנדל"ן מגורים.
אך לא רק צרות יש באופק, חשוב להסתכל על התמונה המלאה, במידה ועשיתם החלטה נכונה ובחרתם נכס בחוכמה, אתם תוכלו לא רק להרוויח ממנו תשואה מכובדת, אתם תוכלו גם למכור אותו במחיר יקר יותר לעסק שמשכיר ממכם את הנכס.
נדל"ן מסחרי הוא נכס מניב מעולה למי שיודע איך להשקיע.

מה ההבדל בין נכסים מניבים להשקעה בארץ לעומת נכסים מניבים בחו"ל?

שוק הנדל"ן בישראל הוא שוק יקר שבו הכנסה פסיבית מנכס מניב יכולה להיות בסביבות ה3% עד 5% כשמדובר בהשקעה מעולה של נכס למגורים.
לעומת זאת, בחו"ל ההשקעה על דירה יכולה להיות בסביבות ה 200 אלף שקלים ולכן ניתן לקבל מהשכירות החזר ביחס גבוה יותר.
לעומת זאת, מדובר בשיטת מיסוי שונה וסכנות שאזרח ישראלי לא תמיד ידע לזהות.
לפי כך, ניתן להבין שההבדל בין נכסים מניבים בארץ לעומת נכסים מניבים בחו"ל, הוא די משמעותי מבחינת אחוזי תשואה וכדאי לקחת כאופציה גם את האפשרות הזאת.
חשוב מאוד לשים לב לכל הפרמטרים של הנכס אותו קונים ולבחון את שוק הנדל"ן והכלכלה היטב.

האם יש עוד אופציות מלבד נדל"ן מניב?

מלבד נדל"ן מניב ישנם אופציות נוספות, חלקן כדאיות יותר וחלקן פחות, אך בכל סוג השקעה, תמיד הרווחים תלויים באיכות הנכס ובהחלטה שלכם לאחר חישוב כל הפרמטרים.

השבחת נכס – השבחת נכס, היא למעשה פעולה בה אתם קונים נכס במחיר מסוים לדוגמה, מיליון וחצי ש"ח, משפצים אותו ומוכרים אותו בסכום גדול בהרבה, לצורך העניין ב – 1.8 מיליון.
מלבד שיפוץ יש דרכים נוספות בהן אתם יכולים לעשות השבחת נכס, אך ברמת העיקרון מדובר בקניה במחיר מסוים ומכירה במחיר גבוה יותר.

קרקע למכירה – כאן מדובר על תהליך ארוך יותר, אך הדבר דורש מכם סכום פחות גדול כדי להתחיל, ומעבר לכך אתם יכולים להרוויח הרבה יותר כסף, אחוזי התשואה הם הרבה יותר גבוהים והסיכון גדול יותר.
במידה ותבחרו קרקע בבעלות פרטית, על ידי חברה מקצועית עם עתיד ורוד מבחינת גורמים פוליטיים, אז יש לכם סיכוי טוב להסתדר בחיים.

לסיכום

בכל אשר תלכו אם זה נכס מניב, השבחת נכס או קרקע למכירה והפשרה, במידה ולא תעשו שיעורי בית ומחקר מעמיק, אתם עלולים להפסיד.
בדקו את רמת הכדאיות של השקעה בנכסים מניבים בארץ, לעומת נכסים מניבים בחו"ל ותחשבו היטב האם כדאי לכם להשקיע בנכס למגורים או נכס מסחרי.
ההבדל בין סוגי ההשקעות הוא כמות התשואה וכמות הסיכון.
אך שני הגורמים הללו, בהחלט יכולים להשתנות לכאן או לכאן באופן דינאמי לפי איכות העסקה אותם אתם הולכים לבצע ובהחלט לפי איכות הנכס והצפי שלכם לתשואה ולהוצאות.
כמו כל עסק, תעשו אותו רווחי הוא יהיה רווחי.

שווה לקרא גם:

קרקע מופשרת
בשנים האחרונות נראה כי יותר ויותר אנשים מעוניינים לרכוש קרקעות חקלאיות למטרות השקעה בנדל”ן. זאת, על ידי שינוי הייעוד של הקרקע להפשרה ובניית פרויקטים אטרקטיביים למגורים עבור הציבור. דוגמה לכך, הוא פרויקט דורות עילית של חברת “אפיקים רוזנטלר”, המהווה פתרון מצוין עבור אנשי המגזר החרדי המעוניינים לרכוש דירת מגורים בעלות כלכלית משתלמת ביותר.
מהי קרקע חקלאית?
בשנים האחרונות נראה כי יותר ויותר אנשים מעוניינים לרכוש קרקעות חקלאיות למטרות השקעה בנדל”ן. זאת, על ידי שינוי הייעוד של הקרקע להפשרה ובניית פרויקטים אטרקטיביים למגורים עבור הציבור. דוגמה לכך, הוא פרויקט דורות עילית של חברת “אפיקים רוזנטלר”, המהווה פתרון מצוין עבור אנשי המגזר החרדי המעוניינים לרכוש דירת מגורים בעלות כלכלית משתלמת ביותר.
הדמיה-דורות-עילית--נכסים-מניבים
מהם נכסים מניבים וכיצד להשקיע?
5 (100%) 14 דירגו

למידע נוסף, הרשמו כאן

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונציגנו יצרו אתכם קשר

סמל דורות עילית

94,000 ₪
ל-100 מ"ר

ההזדמנות שלך להשקעה נבונה!
דורות עילית עיר חרדית חדשה

השאירו פרטים לפרטים נוספים.