השבחת נכסים כל הטיפים שצריך לדעת

תוכן עניינים

לא מעט אנשים מעדיפים להשקיע את הכסף שלהם בתחום שיכול לשרת אותם במשהו שהוא מעבר לתשואה, לכן הם משקיעים את הכסף שלהם בנדל”ן.
היכולת גם להשקיע את הכסף וגם להיות בעלים של נכס נדל”ן מניב כלשהו, זהו רווח כפול למשקיע.
השקעה בנדל”ן בישראל ובחו”ל, זו אחת מסוגי ההשקעות היותר משתלמות וכל זה מסיבה אחת פשוטה. יש ביקוש\יהיה ביקוש.

כבר שנים שניתן לזהות עלייה חדה במחירי הנדל”ן ולפי המדדים הללו, ניתן להבחין שהנדל”ן עוד יעלה.
יש לא מעט סוגי השקעות בנדל”ן ודרכים להרוויח כסף מאותם ההשקעות, אך היום אנו בעיקר נדבר על “השבחת נכסים” ולמה צריך את זה.

מחבר עם כל הסעיפים החשובים

מזה זה השבחת נכסים?

בשונה מהשקעות כגון נכס מניב או קניה של דירה למגורים, במקרה של השבחת נכסים מדובר אך ורק על איך לקנות בזול ולמכור ביקר, בדיוק כמו שהירקן שלכם עושה בשוק.
המשתנים שהופכים את הנכס ליקר יותר, הם עליית מחירי הדיור בארץ והגורם הוא הזמן או במקרים אחרים הם האפשרות לקחת נכס עם פוטנציאל בנייה או פוטנציאל שיפוץ והעלאת שווי הנכס על ידי פעולה של שיפוץ או בניה.
להבדיל מהשקעות נדל”ן אחרות, המטרה היא נטו רווח כספי וההשקעה היא יותר מחושבת ופשוטה משאר ההשקעות עדיין, קיים סיכון כמו בכל השקעה, אך הוא קטן יותר לעומת ההשקעות האחרות.
לצורך הבנה עמוקה יותר, ניתן לחלק את ההשבחה לשתי סוגים, “השבחה פסיבית” ו”השבחה אקטיבית”.

מלאו כעת את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם

השבחה פסיבית

יש לא מעט גורמים שהופכים נכס בסכום מסוים ליקר יותר, חלק מהגורמים בשליטתנו וחלק לא. כשמדובר בהשבחה פסיבית, מדובר למעשה ביכולת של המשקיעים לראות קדימה או לשער, לדוגמה
נגיד וקניתם נכס במקום שערך הנכסים והאדמה יחסית זולים, בשל הזנחה מאת העירייה או שמדובר במעמד סוציו אקונומי נמוך וכן הלאה. סביר להניח, שבמידה ואתם מודעים לאיזשהו שינוי מראש או שאתם מצליחים לחזות את השינוי באזור, אז אתם למעשה משקיעים חכם בהשבחה פסיבית.
למה זה השבחה פסיבית? מהסיבה שעליית שווי הנכס תלויה בגורמים חיצוניים ולא בפעולה שלכם, מהסיבה שאין לכם שליטה על אותם גורמים הצלחת ההשקעה תלויה אך ורק בהחלטה שלכם.

השבחת נכסים אקטיבית

השבחת נכסים כל הטיפים שצריך לדעת תמונת כותרת

השבחה אקטיבית, היא ההשבחה המהירה מבין השתיים והיא מהירה מסיבה אחת פשוטה…
הכדור בידיים שלכם, כשקונים נכס מוזנח במחיר מסוים ומשפצים אותו, המחיר שלו עולה.
יש תכנית טלוויזיה בשם “אחים לנכס”, תכנית זו למעשה, תוכל להראות לכם בפשטות איך עושים זאת ומה דרוש ונחוץ כדי למקסם את הרווחים שלכם.
אך בהסבר קצר מה שעלייכם לעשות הוא, לקנות נכס עם פוטנציאל גבוה לרווחים ואם אפשר גם לבניה נוספת, (כמה שיותר גדול יותר טוב).
לפני הרכישה חשוב לבדוק טוב טוב מהם המחירים של הדירות המשופצות באזור ולחשב את הרווח לפי ההפרשים של לפני שיפוץ ואחרי שיפוץ.
הסכום שיצא לכם הוא הברוטו שלכם, שיפוץ עולה כסף, לנשום במדינה הזאת גם עולה כסף ולכם חשוב לקחת את כל הפרמטרים בחשבון ולברר לעומק מה עלול לקזז לכם את הכסף מהברוטו.
לאחר חישוב כל הפרמטרים וחישוב זמן העבודה והפסדים על תקופת העבודה המשוערת שבה יכולתם להשכיר את הנכס, אתם יכולים להיות רגועים שלקחתם את הכל בחשבון, אבל לא לגמרי.
תמיד יש בלתמי”ם שלא תוכלו לצפות מראש, אך אתם כן תהיו יחסית קרובים לסכום אותו תרוויחו בסוף התהליך.
האפשרות לקחת מבנה סביר או מוזנח ולהפוך אותו לארמון, היא האפשרות לייצר כסף על ידי החלטה נבונה השקעה כספית ובעיקר זמן ואנרגיות, אם זה מתאים לכם לכו על זה ואם לא אז יש עוד אפיקי השקעה נוספים בעולם הנדל”ן כמו קרקעות למכירה, נכסים מניבים, קרקעות להפשרה ועוד…
מי שאמר לכם שכסף מייצרים עם כסף חצי צודק, כי אם לא תשקיעו חכם אתם עלולים להפסיד.

לסיכום

תבחרו לעצמכם את סוג ההשקעה אליה אתם מיועדים להיכנס.
אתם לא חייבים לדעת לשפץ או לעצב דירה, יש מספיק בעלי מקצוע שישמחו לקבל פרנסה ועדיין אתם תרוויחו כסף במידה ותעשו חישוב נכון.
מעבר לכך במידה ואתם תבחרו ללכת על השבחה פסיבית זכרו! חשוב להיות מעורבים סביב החלטות העירייה ולדעת על כל מיזם כזה או אחר שיכול להשפיע על אזורים מסוימים ומידע על סוגי הקרקעות הקימות לא יזיק לכם לדעת.
גם במקרה הזה יש אנשי מקצוע שישמחו לקבל פרנסה ועדיין יהיה גם לכם רווח, אך בחרו את אנשי המקצוע בתבונה וכך גם את ההשקעות שלכם,מדובר בלא מעט כסף, קחו החלטות חכמות.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שווה לקרא גם:
מילון מונחים בתחום הנדל”ן – בשפה בהירה וקולחת
צעד נבון עבור מי שרוצה להשקיע בנדל”ן יהיה להכיר מושגים חשובים בתחום. במיוחד, חשוב הדבר כאשר שוקלים להיכנס להשקעה כגון רכישת אדמה.
איש עסקים מחזיק גרף נייר
שוק הנדל”ן הישראלי בשנים האחרונות רותח. אנשים אשר השכילו לבצע השקעה בנדל”ן לפני שנים אחדות, זכו לעלייה מטאורית בערך הנכסים שלהם והגדילו משמעותית את חשבון הבנק.

פניה לנציג בפרויקט דורות עילית: