טעויות נפוצות של משקיעים מתחילים בתחום הנדל”ן

תוכן עניינים

עמלת תיווך

בכל הנוגע לעמלת התיווך של המתווך, רבים מהאנשים מוצאים עצמם מתווכחים עם המתווך על הצעה שהוא נתן להם ומבקשים הצעה יותר זולה מבחינת הכסף אשר מושקע בה.
אוטומטית המתווך מבין שאין עם מי לדבר והוא הולך לחפש לכם את הזול ביותר ולא את הטוב ביותר, מה שגורם לכם למעשה להפסיד הרבה מאוד כסף שהייתם יכולים לקבל מעסקה יותר חכמה.
אל תשכחו, כשאתם פונים למתווך אתם פונים לאיש מקצוע, מן הסתם שהוא ידע הרבה יותר ממכם מה כדאי לכם ומה לא.

 

מסמכי תיק בניין

מסמכי תיק בניין

לעיתים קרובות, ניתן לראות משקיעים מתחילים שעושים טעות קריטית בכך שהם לא בודקים את תיק הבניין, במידה וההשקעה היא על נכס בנוי, ישנה סבירות שבתוך התיק ימצאו ממצאים כמו צוי הריסה, חריגות בניה וממצאים נוספים שמהם צריך להיזהר.
משקיע מתחיל בנדל”ן יכול להשקיע בנכס ולצאת בנזק רק בגלל חוסר ערנות וירידה לפרטים.
על מנת לראות את אותם תיקי הבניין, ישנה אפשרות לבדוק באינטרנט האם הם קיימים במאגרי המידע באתרי עיריות, במידה ולא מצאתם, צרו קשר עם העירייה ואל תשקיעו בנכס שיכול להיות חתול בשק.

 

דירה להשקעה היא להשקעה

כשמחפשים נכס להשקעה, במיוחד אם מדובר בדירה למגורים ההחלטה והחיפוש צריכים להיות מותאמים לחיפוש אחר השקעה טובה וכלכלית, אסור להסתכל על הנכס כאדם שבוחן נכס למגורים.
במילים אחרות אתם לא אלו שהולכים להתגורר שם ויש לכם מטרה אחת, לעשות כסף.

 

עסקה רגשית (התאהבות בשיפוץ)

כלי עבודה מסביב לבית - הדמיה

קניתם דירה, שיפצתם אותה ומהרגע הראשון מה שתכננתם לעשות, זה נטו כסף.
אבל המוח שלנו מתחלק לשתי אונות האחת היא רציונלית והשנייה רגשית.
ברגע שהאונה הימנית תופסת את הפיקוד, אתם מתחילים לזרוק השקעה ופוטנציאל לרווח מהסיבה הכי פשוטה שיש, התאהבתם בדירה ואתם מעוניינים לגור בה ומכאן כל תהליך השבחת הנכס הפך להשבחת החיים הפרטיים שלכם, ללא התחשבות בפאן הכלכלי ובהפסדים שיצרתם לעצמכם.

היזהרו ונתקו את עצמכם רגשית מהנכס.

120,000 ₪ ל-100 מ"ר

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

הגזמה בשיפוץ

קניתם נכס למטרת השבחה והתחלתם בשיפוץ, שיפצתם כאן ושיפצת שם והחלטתם לפנק עוד ולהוסיף עוד, במחשבה שהנכס הזה מעלף עכשיו, אז בוא נשקיע עוד כדי שהוא יהיה מושלם ונרוויח יותר.
כמשביחים נכס בצורה אקטיבית על ידי שיפוץ, חייבים לבדוק מהם הדרישות המינימליות בכדי להביא את הכנס לרווח לאחר מכירה.
היצמדו לתכניות השיפוץ ואל תעשו מעבר, כל המוסיף גורע.

 

חסכון בשיפוץ

ניתן לראות גם את הכיוון ההפוך בכל החידה הזו של כמה כסף צריך להשקיע בהשבחת נכס בצורה אקטיבית.
לא מעט אנשים מנסים כל כך לחסוך בעלויות השיפוץ ומנסים לעשות שיפוץ למראית עין כאשר כל התשתיות בבית במצב פגום, אסתטיקה היא נושא חשוב בהשבחת נכס, אך לא תמיד זהו הדבר החשוב ביותר ויש סוגי שיפוץ שונים שיכולים להיות יותר אפקטיביים.
נוסף על כך, נכס ששופץ מבחינה אסתטית אך לא מתוחזק מבחינת תשתיות, הוא נכס שלא יימכר בקלות ואם כן אז בפחות מהסכום הדרוש או אפילו לא ימכר בכלל, הכל תלוי במידת הקמצנות של המשקיע.

 

חסכון בהוצאות

חסכון בהוצאות

מלבד השיפוץ עצמו, לעיתים אנשים נוהגים לקחת אנשי תיווך ויועצים להשקעות בתחום הנדל”ן ומנסים להתמקח איתם.
ברגע שתתחילו להתמקח על עמלת התיווך ותבקשו אופציות שלא קיימות או כמו הרבה אנשים תרצו לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה אתם תמצאו את עצמכם במצב לא טוב.
במקום לקבל את ההצעות המשתלמות באמת, אתם תקבלו את אלו שפחות משתלמות מהסוכן נדל”ן\מתווך\יועץ משכנתאות וכו… הוא כנראה יעדיף להעביר את המציאה המיוחדת למישהו שבאמת מעריך אותו ומוכן לשלם על העבודה שלו את הסכום המלא.

 

החלטה פזיזה

הרבה פעמים משקיעים מתחילים נופלים בכך שהם בוחרים השקעה מהר מדי וזאת בגלל שהם מפחדים שמשקיעים אחרים ישקיע מהר ויקבלו החלטה לפניהם, היכולת להתאפק עוד טיפה ולחכות להצעות יותר משתלמות היא יכולת חשובה מאוד כשמחפשים אחר נכס להשקעה.

 

ניצול הזדמנויות

בשונה מהפסקה הקודמת שבה אנשים נוהגים לקבלת החלטה מהירה מדי, כאן מדובר על המצב ההפוך בו קיבלתם הצעה מעולה ובגלל היסוס הפסדתם את ההזדמנות להשקיע באופציה מעולה.
צריך למצוא את האיזון, לדעת איך לאסוף נתונים מהר ולקבל החלטה לפי ממצאים שאספתם מבעוד מועד על השקעות דומות, כך תוכלו למדוד את היחס ביניהם ולקבל החלטה על בסיס ידע קודם.

 

קבלת עצות

המשפחה שלנו, זו שדואגת לנו ורוצה לטובתנו, היא זאת שיכולה לפגוע בנו במצבים קיצוניים כמו השקעה בנדל”ן, אנחנו נוהגים להתייעץ איתם על כל מיני דברים בחיים, אם זה אבא  או אמא אח או אחות, בסופו של דבר הדעה שלהם חשובה לנו ומשפיעה עליינו במודע ובתת מודע.
תהליך של בירור על נכס הוא תהליך ארוך ופרטני, חוויה שאותה אתם עברתם ואף אחד אחר מהמשפחה שלכם לא יודע טוב ממכם על ההשקעה ומה היתרונות והחסרונות שלה, אלא אם אבא שלכם הוא יועץ השקעות נדל”ן ובמקרה גם מכיר את הנכס.
בדרך כלל האבא הוא לא יועץ נדל”ן והאמא לא מתווכת, אבל פתאום כולם חכמים גדולים ויודעים הכל.
חשוב שלא לקחת עצות לא לפה ולא לפה, ז”א שאם אמרו לכם שהנכס לא טוב אז פספסתם הזדמנות.
ואם אמרו לכם שהנכס כן טוב והפסדתם כסף, יצרתם ריב משפחתי או תחושות לא נעימות לכל היותר.
קחו החלטות מבלי להתייעץ עם אנשים שלא מבינים, גם אם נראה לכם שהם מבינים.

 

מימון

בחרו מסלול טוב שמתאים לעסקה שלכם ויכול לצמצם כמה שיותר את עלות הריביות, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע איכותיים בראייה לטווח רחוק זה ישתלם לכם כלכלית.

 

חישוב לא נכון (תשלומים נוספים)

חישוב לא נכון (תשלומים נוספים)

מכירים את זה שהשקעתם כסף, חשבתם שמה שישאר לכם ביד לאחר מכירה הוא סכום מסוים וגיליתם שיש לכם הרבה פחות מזה בגלל כל מיני הוצאות שלא לקחתם בחשבון? אני מאחל לכם לא להכיר את זה ולא לחוות את הבעיה הזאת.
תמיד יש בלתמים וקורה שמשלמים יותר, אך חשוב לנסות לצפות מראש כמה שיותר מן התשלומים הצפויים, העמלות, המיסים ושכרי הטרחה.
רק כך תוכלו להיות כמה שיותר מדויקים בצפי שלכם ותצמצמו נזקים עתידיים.

 

פסימיות (סקפטיות)

“אם לא תנסה לא תדע”, זה משפט שהייתי אומר לבן אדם שלא טעם שוקוצ’יפס.
אפשר להבין למה יש לא מעט אנשים שנרתעים מלבצע עסקאות, מדובר כאן בהרבה מאוד כסף, יש סיכון להפסיד ואי אפשר פשוט לנסות כי בא לנו לנסות, זה לא שוקו ולא צ’יפס,.
לעיתים  מדובר במהלכים ששווים כ 10 שנות עבודה מבחינת כסף ואפילו יותר.
זה למה אנחנו סקפטיים לגבי לא מעט דברים בעולם הנדל”ן, אך גם להיות סקפטי מדי הוא דבר לא טוב, מהסיבה ש”אם תמשיכו לעשות את אותם הדברים תגיעו לאותם התוצאות”- (איינשטיין).
ניתן לעשות המון דברים שאתם חושבים שלא ניתן לעשות, גם אם זה נשמע לכם מופרך, לכו תבדקו תתעניינו ותמצאו בעלי מקצוע שיעזרו לכם להרוויח ורק אז קבלו החלטה.

 

לסיכום

כל הטעויות שצוינו כאן במאמר הם טעויות נפוצות בתחום השקעות הנדל”ן ולמרות שהתייחסנו כאן בעיקר להשבחת נכסים, רוב הסעיפים מתייחסים גם לקרקעות למכירה והפשרת קרקעות.
חשוב לבדוק את כל סוגי ההשקעות ולהחליט מה הדרך המתאימה ביותר לכם באופן אישי.
ברגע שמסתכלים במבט רחב יותר בין סוגי ההשקעות ובמבט צר על כל השקעה בנפרד תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שווה לקרא גם:
כך תראה העיר
בשנים האחרונות נראה כי יותר ויותר אנשים מעוניינים לרכוש קרקעות חקלאיות למטרות השקעה בנדל”ן. זאת, על ידי שינוי הייעוד של הקרקע להפשרה ובניית פרויקטים אטרקטיביים למגורים עבור הציבור. דוגמה לכך, הוא פרויקט דורות עילית של חברת “אפיקים רוזנטלר”, המהווה פתרון מצוין עבור אנשי המגזר החרדי המעוניינים לרכוש דירת מגורים בעלות כלכלית משתלמת ביותר.
איש עסקים מחזיק גרף נייר
שוק הנדל”ן הישראלי בשנים האחרונות רותח. אנשים אשר השכילו לבצע השקעה בנדל”ן לפני שנים אחדות, זכו לעלייה מטאורית בערך הנכסים שלהם והגדילו משמעותית את חשבון הבנק.

פניה לנציג בפרויקט דורות עילית: